سایسک

بلاگ

سایسک

آیا آنتی ویروس آیفون و آی پد برای امنیت موبایل های اپل لازم است؟

دسته بندی نشده
10:39
-
30 آذر 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
آیا آنتی ویروس آیفون و آی پد برای امنیت موبایل های اپل لازم است؟

ما می‌دانیم که باید برروی کامپیوترها آنتی ویروس داشته باشیم اما آنتی ویروس آیفون وآی پد چطور؟ آیا ما نیاز داریم که مانند کامپیوتر‌ها آنتی ویروس آیفون نیز داشته باشیم‌؟ در اینجا آن چیزی که در مورد امنیت آیفون و آی پد نیاز دارید را به شما می‌‍گوییم. 

اغلب مردم و بخصوص کاربران اندروید محصولات اپل و iOS را مانند باغی محصور دانسته و این محصور بودن را نقطه ضعف آن می‌دانند. با وجود اینکه شما برای گرفتن اپلیکیشن ها و بازی ها از اپل استور محدودیت هایی دارید ولی همین محدودیت دلیل امنیت آیفون و آی پد می‌باشد. به همین دلیل است که محصولات iOS در مقابل ویروس ها و بدافزارها امن هستند.

پس جواب کوتاهی که به این سوال باید بدهیم این است که شما نیاز ندارید که بر روی گوشی های تلفن همراه و تبلت های اپل آنتی ویروس آیفون و یا آی پد نصب کنید.

چرا در اپ استور App Store ویروسی وجود ندارد؟

اپل سیستم عامل iOS را برای گوشی های آیفون و تبلت های آی پد ساخته است و دلیل اینکه از سیستم عامل های دیگر استفاده نکرده است اهمیت بالای امنیت iOS بوده است. اپل قبل از اینکه به اپلیکیشنی اجازه قرار گرفتن برروی اپ استور را بدهد آن را بررسی می‌کند و پس از تایید آن را برروی فروشگاه اپلیکیشن های خود قرار می‌دهد. بنابراین شانس وجود ویروس در این نوع اپلیکیشن ها تقریبا صفر می‌باشد.

به همین دلیل است که شما آنتی ویروس آیفون برای نصب برروی گوش اپل خود پیدا نمی‌کنید. اپل می گوید که وجود آنتی ویروس لازم نیست.

ممکن است که شما محصولات برخی از شرکت های تولید کننده آنتی ویروس را برروی اپ استور پیدا کنید اما این اپلیکیشن ها آنتی ویروس آیفون نیستند بلکه محصولاتی دیگر از قبیل نرم افزار مدیریت پسورد، ضد سرقت و یا برخی محصولات مشابه کاربردی می‌باشند.

پس اپل درست می‌گوید که آیفون و آی پد امن ترین دستگاه های موجود در مقابل ویروس ها و بدافزارها هستند. هیچ سیستم مبتنی بر اینترنت ۱۰۰ درصد امن نیست، اما نوع طراحی سیستم عامل iOS و نحوه قرار گرفتن اپلیکیشن ها بر روی App Store بسیار سخت گیرانه است و این شانس را برای هکرها و ویروس نویس ها به حداقل رسانده تا از آن سوءاستفاده کنند.

آیا باید برای امنیت آیفون و آی پد کاری انجام بدهم ؟ 

بله باید برای امنیت آیفون خود همیشه سیستم عامل آن را به روز نگه دارید. اما این امر کاری ساده و بدون دردسر برای شماست. بعد از به روز رسانی iOS چنانچه آسیب پذیری جدیدی برروی آن وجود داشته باشد آن نقطه ضعف برطرف می‌شود. برای همین بسیار مهم است که شما همیشه آخرین ورژن iOS را برروی گوشی تلفن همراه آیفون خود داشته باشید.

پس شما به آنتی ویروس آیفون نیاز ندارید و برای امنیت آن تنها لازم است که سیستم عامل گوشی تلفن همراه خود را به روز نگه دارید. در اینجا می توانید ببینید که چگونه آخرین ورژن iOS را به روز کنید.

چگونه آیفون خود را آپدیت کنید و آن را امن نگه دارید. 

    آنتی ویروس آیفونآنتی ویروس آیفون

 

    آنتی ویروس آیفون  آنتی ویروس آیفون     

 

چنانچه به WiFi وصل باشید گوشی شما جدیدترین آپدیت ها را دانلود کرده و شروع به بروزرسانی می‌کند و تنها کافی است که کمی صبر کنید.

همانطور که در عکس ها مشاهده می‌کنید شما برای بروزرسانی iOS نیاز به دسترسی WIFI دارید و چنانچه به آن دسترسی ندارید می‌توانید از طریق iTunes عملیات آپدیت را انجام دهید . برای این منظور می بایست که آیفون و یا آی پد خود را با کابل به کامپیوتر وصل کرده و iTunes را باز کنید. قبل از آن نیز باید iTunes خود را بروز کرده باشید. 
آنتی ویروس آیفون

گاهی در بروزرسانی های جدید iOS، قابلیت های جدیدی پیدا می‌کنید که ممکن است حتی برای شما خوشایند هم نباشد اما با بروز نگه داشتن آن ، شما از امنیت تلفن همراه خود مطمئن خواهید شد.

 اپلیکیشن های برروی تلفن همراه اغلب از شما اجازه دسترسی به دوربین، عکس ها و یا دفترچه تلفن را می‌گیرند. اما مراقب باشید که به چه اپلیکیشن هایی این اجازه را می دهید و چنانچه به آن اعتماد کافی ندارید این دسترسی را به آن نرم افزار یا اپلیکیشن ندهید. 

 


آیا آنتی ویروس آیفون و آی پد برای امنیت موبایل های اپل لازم است ؟  


 

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر