سایسک

بلاگ

سایسک

امن ترین راه برای خرید آنلاین چیست ؟

دسته بندی نشده
13:13
-
28 آبان 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
امن ترین راه برای خرید آنلاین چیست ؟

بزرگترین روز خرید سال گذشت، البته منظورمان نه جمعه سیاه است و نه دوشنبه سایبری.

11 نوامبر، روز مجردها در چین که تمام رکوردهای خرید در یک روز را شکست. در این روز 158 میلیارد یوان معادل 24 میلیارد دلار و 100 هزار میلیارد تومان خرید انجام شد، 4 برابر بیشتر از جمعه سیاه (Black Friday) سال گذشته. در این میان یک خرده فروشی آنلاین به نام علی بابا (Alibaba)  که همه شما با آن آشنا هستید بیشترین سهم را در فروش این روز داشت. روز مجردها اولین بار در سال 2009 ، 4 سال بعد از آنکه بازاریابان روز دوشنبه سایبری را برای فروش محصولات دیجیتالی معرفی کردند و دهه ها بد از جمعه سیاه که بزرگترین روز خرید در امریکا از سال 1950 بوده است به وجود آمد.

بدون توجه به اینکه شما کجا زندگی می‌کنید و چه روزی را جشن می‌گیرید هنوز در سال 2017 و همینطور در سال 1396 روزهای زیادی وجود دارد که خرید انجام خواهید داد و فروشندگان نیز در تلاشند که شما را در این مسیر نگاه دارند. از آنجاییکه امروزه اکثر خریدها به صورت آنلاین صورت می‌گیرد بنابراین وقت آن است که درباره امنیت آنلاین فکری کنید.

امن ترین راه برای تمرکز و اجتناب از تهدیدات آنلاین خرید مستقیم از خود کمپانی که دارای ارتباطاتی امن می‌باشد است. اما همه خریداران چنین امکانی برایشان فراهم نیست پس دومین راه امن این است که تمهیدات امنیتی اولیه را فراهم کنید. برای مثال داشتن نرم افزار امنیتی و آپدیت شده مانند اینترنت سکیوریتی اف اسیکور که در خود قابلیت هایی مانند بانکداری امن و محافظت از وبگردی یا همان Browsing Protection را دارد. این قابلیت امنیت شما را در هنگام خرید بسیار بالا میبرد و اجازه نمی‌دهد که وارد سایت های اخاذی شوید.

اگر شما از گوگل کروم برای جستجوهای اینترنتی و یا ورود به شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنید میتوانید یک جستجوگر دیگر نیز مانند فایرفاکس را نیز نصب کنید و در هنگام انجام عملیات خرید آنلاین و کارهای بانکی از این جستجوگر استفاده کنید. با اختصاص دادن یک جستجوگر مجزا برای عملیات خرید آنلاین، شما اطمینان حاصل می‌کنند که پلاگین اضافه ای برروی Browser شما نصب نیست. همچنین همیشه بعد از خرید در این جستجوگر، History آن را پاک کنید.

شما میتوانید از همین استراتژی برای تلفن هوشمند و تبلت نیز استفاده کنید.

فصل تعطیلات همیشه باعث می‌شود که ایمیل شما پر از پیشنهادهای خرید و تخفیفات مختلف شود. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که تنها برروی آنهایی کلیک کنید که وقتی علامت ماوس خود را روی آن میبرید لینکی که در پایین جستجوگر نشان می‌دهد لینکی مطمئن باشد. شما همچنین باید فروشگاه های آنلاین مورد علاقه خود را "بوک مارک" (Bookmark)  کنید که ریسک وارد شدن به فروشگاه های آنلاینی که اخاذی می‌کنند را کم کنید.

این قدم های ابتدایی شما را امن نگاه می‌دارد، زیرا این روزها فروشندگان آنلاین زیادی برای فروش سراغ شما خواهند آمد. اگر می‌خواهید از آینده فروش آنلاین با خبر شوید فقط کافی است که به چین نگاهی بیندازید که چه اتفادقی در یک روز در فروشگاه های آنلاین آن افتاد. همینطور در فنلاند و یا ایران که فروشگاه های آنلاین در حال گسترش و پیشرفت روزافزون هستند.

علی بابا در روز مجردها با یک راه حل خلاقانه برای کاربرانی که کارت بانکی ندارند توانست مشتریان زیادی را در آسیا به سمت خود بکشد. فروش سنتی در حال افول است و فروش مدرن در حال جایگزین شدن است. فروشگاه های آنلاین در ایران نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند و این امر نه تنها شکل فروش را تغییر داده است بلکه راحتی و صرف جویی در وقت و پول را برای مشتریان به ارمغان آورده است. اما می‌بایست امنیت را در نوع جدید خرید خود در نظر داشته باشیم تا دچار تهدیدات مخرب نشویم.   


14:04 - 1396/08/28
علی قانعی
علی قانعی

خریداران ایرانی حتما باید توجه داشته باشند که به غیر از استفاده از نرم افراهای امنیتی و آنتی ویروس ها از وجود و صحت نماد اعتماد آن فروشگاه که باید در صفحه اول آن باشد اطمینان حاصل کنند. همچنین فروشگاه آنلاینی که از آن خرید میکنند حتما از پروتکل https استفاده کند و همچنین بهتر است که آن فروشگاه عضو انجمن در آن صنعت باشد.

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر