سایسک

بلاگ

سایسک

تفاوت بین آنتی ویروس خرده فروشی و آنتی ویروس تحت شبکه یا سازمانی

امنیت سایبری
11:05
-
8 آذر 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
تفاوت بین آنتی ویروس خرده فروشی و آنتی ویروس تحت شبکه یا سازمانی

شاید برخی بپرسند که، "تفاوت بین نرم افزار آنتی ویروس سازمانی و آنتی ویروس خانگی و یا خرده فروشی چیست؟ " باید گفت که دو تفاوت مهم میان آنها وجود دارد.

 نرم افزارهای خرده فروشی، از جمله نرم افزار آنتی ویروس، برای کاربران انفرادی طراحی می‌شوند. برنامه ضد ویروس خانگی روی یک کامپیوتر نصب می‌شود و اغلب دستگاه های دیگری که داخل شبکه وجود داشته باشد را نادیده می‌گیرد. به بیان ساده تر، سعی نمی‌کند از محدودیت هایی که برایش تعریف شده است فراتر برود. برای این نوع پکیج، هرچیزی که متصل به کامپیوتر باشد خطر احتمالی است و به عنوان تاثیرگذار خارجی با آن برخورد می‌شود.

از سوی دیگر، نسخه شرکتی با دیدگاه شبکه در ذهن طراحی می‌شود. معمولا از یک محل یا سرور مجزا نصب شده و سپس در سراسر شبکه پخش می‌شود. این عمل حفاظت را به بیشتر گره(Nod)های شبکه یا همه آنها گسترش می‌دهد که حفاظت بیشتری برای گروه های بسیار بزرگتر کامپیوترها فراهم می‌کند. مدیران سیستم ها می توانند پیکره بندی را در سطح محلی یا سرور تغیر دهند و این تغییرات سپس به صورت یکپارچه در شبکه اعمال می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع آنتی ویروس که به آنتی ویروس تحت شبکه نیز معروف است حفاظت بیشتر را برای گروه های بزرگتری از کامپیوترها ارائه می‌دهد. آخرین تعاریف ویروسی برای همه گره ها به طور برابر حفظ می‌شود و نرم افزار بدون اینکه لازم باشد شما کامپیوترهای داخل شبکه را فیزیکی به روز رسانی کنید خود تمام آنها را به روز رسانی می‌کند.

تفاوت اصلی دیگر این است که پکیج های آنتی ویروس خانگی ویژگی های اضافه ای دارند که معمولا به آن " زرق و برق " گفته می‌شود. درحالیکه کاربر خانگی ممکن است تحت تاثیر این قابلیت های زیبا قرار بگیرد، اما مدیران ممکن است آنها را مزاحم دانسته یا حتی آنها را برای سازمان کاملا ناکارآمد بدانند. در محیط شرکتی، برنامه ای که همه گیر و استفاده از آن آسان است بسیار مطلوب تر از برنامه ای است که به پیکره بندی گیج کننده یا غافلگیر کننده ای نیاز دارد و حفاظت کمی انجام می‌دهد یا اصلا حفاظت انجام نمی‌دهد. البته این بدان معنی نیست که آنتی ویروس های سازمانی قابلیت های ساده تری دارند بلکه بالعکس قابلیت های آنها بسیار بیشتر از نسخه های خرده فروشی است ولی اغلب این پیچیدگی ها مربوط به مدیر و سرپرست آنتی ویروس می‌باشد نه کاربرانی که داخل شبکه سازمانی مشغول به کار هستند. در نسخه های خانگی مدیر و کاربر ضد ویروس یک نفر است اما در نسخه های سازمانی آنتی ویروس مدیر ممکن است یک نفر باشد و کاربرها هزاران نفر.  

برندهای مطرح آنتی ویروس خانگی عبارتند از آنتی ویروی ایست نود32، آنتی ویروس کسپرسکی، آنتی ویروس اویرا، آنتی ویروس اف سکیور، آنتی ویروس بیت دیفندر، آنتی ویروس ای وی جی، آنتی ویروس ترند مایکرو، آنتی ویروس اوست، آنتی ویروس پاندا، آنتی ویروس نورتن و آنت ویروس مکافی.

اغلب برندها نسخه تحت شبکه و سازمانی نیز دارند که البته نسخه های سازمانی هر برند تفاوت های زیادی با نسخه خرده فروشی آن دارد. 

 

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر