سایسک

بلاگ

سایسک

تفاوت بین لایسنس های ویندوز

دسته بندی نشده
13:26
-
11 اردیبهشت 1397
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
تفاوت بین لایسنس های ویندوز

استفاده از ویندوز اورجینال مایکروسافت مزایای زیادی برای کاربر خواهد داشت که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

- ویندوزهای کرک شده و غیراورجینال توسط افراد دست کاری شده است، با این کار جلوی چک کردن لایسنس را از طریق سرورهای مایکروسافت بگیرند، و این مسئله باعث مشکلات زیادی خواهد شد، از جمله : کند شدن رایانه، بوجود آمدن باگ و خطاهای زیاد نرم افزاری و ...

- با استفاده از لایسنس اورجینال ویندوز بدون هیچ مشکلی به روز رسانی می‌شود و همیشه آخرین نسخه ویندوز بر روی رایانه شما نصب است. همانطور که می‌دانید به روز رسانی ها برای رفع خطاهای نرم افزاری بسیار مهم است.

- به روزرسانی های به موقع ویندوز، امنیت رایانه را بالا برده واز دسترسی هکرها و انتقال ویروس ها به سیستم جلوگیری می‌کند.

- در صورتی که شما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید در صورت بروز مشکلی برای رایانه می‌توانید از پشتیبانی مایکروسافت استفاده کنید.

- استفاده از لایسنس اورجینال ویندوز فرصت مناسبی خواهد بود تا حس خوب استفاده قانونی از سرویس های کمپانی بزرگ مایکروسافت را تجربه کنید.


حتما تا کنون با مدل های مختلفی از ویندوز برخورد کرده اید، و همیشه این سوال را از خود پرسیده باشید که کدام نسخه ویندوز مناسب سیستم من هست؟ حال ما با نوشتن این مقاله سعی کرده ایم تعریف کوتاهی از تفاوت نوع ویندوزها داشته باشیم تا کاربران عزیز در زمان خرید راحت تر تصمیم گیری کرده و با خیال راحت هزینه کنند.

 

نسخه ویندوز Windows Pro OEM:

نسخه OEM یا همان ( Originally Equipment Manufacturer ) یه نمونه از نسخه ویندوز می‌باشد که از قبل بر روی سیستم نصب می‌شود. به طور مثال بعضی از شرکت های سازنده لپ تاپ ها از قبل لایسنس این ویندوز را از مایکروسافت خریداری کرده و بر روی دستگاه نصب می‌کنند. ویندوز OEM نسبت به سخت افزار حساس بوده و با تعویض سخت افزار سیستم و نصب مجدد نمی‌توانید داشته باشید و صرفا به روز رسانی امکان پذیر می‌باشد. چون نسبت به ویندوز Retail قیمت مناسبت تری دارد اکثر کاربران از این ویندوز استفاده می‌کنند.


نسخه ویندوز Windows Pro Retail :

نسخه Retail تمام مشخصات و قابلیت های نسخه OEM ویندوز را دارد با این تفاوت که برای سیستم عامل های مختلف مایکروسافت ارائه می‌شود. البته نسخه Retail محدودیت های نسخه ویندوز  OEM را ندارد و به سخت افزار حساس نمی‌باشد و قابلیت جا به جایی سخت افزار دارد و همچنین به دفعات قابل نصب است.


نسخه ویندوز Windows Pro MSDN:

تفاوت عمده ای که نسخه MSDN با نسخه های OEM و RETAIL  دارد در این است که این نوع لایسنس قابلیت فعالسازی آنلاین یک بار را دارد و برای از دست ندادن لایسنس بلافاصله بعد از نصب و فعالسازی باید بکاپ تهیه شود. از نظر کارایی و آپدیت فرقی با نسخه های دیگر ویندوز ندارد همچنین لایسنس های MSDN ویندوز قابلیت جابه جایی سخت افزار ندارد.

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر