سایسک

بلاگ

سایسک

تفاوت میان آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی

امنیت سایبری
15:39
-
7 آذر 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
تفاوت میان آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی

تفاوت اصلی میان آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی: نرم افزار آنتی ویروس نرم افزاری است که برای جلوگیری از ورود ویروس ها به سیستم کامپیوتری و آلوده کردن فایل ها استفاده می‌شود. این روزها بسیاری از برنامه های آنتی ویروس انواع مختلف بدافرارها را هم علاوه بر ویروس ها از بین می‌برند (البته اگر بشود تمایزی بین بدافزار و ویروس قائل شد). نرم افزار اینترنت سکیوریتی ماهیتی شبیه به نرم افزار آنتی مالور (ضد بدافزار) دارد زیرا از کاربر در برابر بدافزارهای مختلف علاوه بر ویروس ها محافظت می‌کند. بعلاوه نرم افزار اینترنت سکیوریتی (Internet Security) برای حفاظت کامل کاربر در برابر انواع مختلف تهدیداتی که ممکن است به صورت آنلاین و در فضای اینترنت اتفاق افتد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجایی که یافتن هرکسی که آنلاین است کار بسیار ساده ای است، بهترین محل هم برای هدف قرار دادن اطلاعات شخصی افراد فضای آنلاین است. بدافزارهای بسیاری وجود دارد که می‌خواهند به سیستم کامپیوتر شما آسیب بزنند یا اطلاعات شخصی کاربر را جمع آوری کنند. نترسید، زیرا شرکت هایی هم وجود دارند که نرم افزارها و برنامه هایی ساخته اند که می‌تواند از سیستم شما محافظت کند. به آنها نرم افزار Anti Virus، Anti Malware، ضد ویروس یا ضد بدافزار می‌گویند.

آنتی ویروس یا آنتی مالور نرم افزاری است که از آنها برای جلوگیری از ورود ویروس ها به سیستم کامپیوتری و آلوده کردن فایل ها استفاده می‌شود. نرم افزار اینترنت سکیوریتی ماهیتی شبیه به نرم افزار آنتی مالور (ضد بدافزار) دارد زیرا از کاربر در برابر بدافزارهای مختلف علاوه بر ویروس ها محافظت می‌کند. هدف اصلی یک نرم افزار آنتی ویروس اسکن کردن، حذف کردن و جلوگیری و از بین بردن انواع مختلف نرم افزار مخرب است. این نرم افزار از استراتژی های مختلفی برای تشخیص ویروس ها استفاده می‌کند از جمله جستجوی الگوهای شناخته شده اطلاعات در کدها و یا فایل های قابل اجرا می‌باشد. به هرحال، کامپیوتر همچنان در برابر انواع جدید ویروس هایی که ممکن است از کدهای ناشناخته و مختلفی استفاده کنند آسیب پذیر است.

برای رویارویی با این موضوع، بسیاری از برنامه های آنتی ویروس از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند که تکنیکی است که برای حل سریع تر مشکلات نسبت به روش های کلاسیک طراحی شده است. این کار با ایجاد شیوه ای تقریبی انجام می‌شود و وقتی که راه حل کلاسیک با شکست روبرو می‌شود این روش پاسخگو خواهد بود.

 داشتن برنامه های آنتی ویروس و استفاده از هوش مصنوعی اشکالاتی نیز ممکن است ایجاد کند، از جمله اعلام "مثبت کاذب" یا همان Fales Positive است. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه آنتی ویروس یک فایل غیر مخرب را به عنوان ویروس تشخیص می‌دهد و آن را قرنطینه می‌کند. اگر آن فایل، فایل مهمی باشد سبب می‌شود سیستم عامل از کار بیفتد یا برنامه های خاصی تخریب (کرش)  شوند. بنابرین، فایل ها باید پیش از پاک شدن از سیستم و زمانیکه در قرنطینه هستند بصورت دستی و توسط کاربر بررسی شوند.

همانطور که در بالا اشاره شد نرم افزار اینترنت سکیوریتی ماهیتی شبیه به نرم افزار آنتی مالور (ضد بدافزار) دارد زیرا از کاربر در برابر بدافزارهای مختلف علاوه بر ویروس ها محافظت می‌کند. نرم افزار اینترنت سکیوریتی برای حفاظت کامل کاربر در برابر انواع مختلف تهدیداتی که ممکن است به صورت آنلاین و برروی اینترنت اتفاق افتد عمل می‌کند. اینترنت سکیوریتی مجموعه ای از نرم افزارهای بسیاری است که در یک پکیج جمع شده که هدف آن حفاظت کامل از سیستم در برابر بدافزارهای چندگانه، حملات هکری، اسپم و هرزنامه، فیشینگ، سرقت هویت، فایروال، و غیره می‌باشد.

اجزای اصلی یک نرم افزار اینترنت سکیوریتی حول یک آنتی ویروس، فایروال و نرم افزار شناسایی سرقت می‌چرخد. آنتی ویروس با اسکن کردن از کاربر در برابر ویروس هایی که کامپیوتر را آلوده می‌کنند محافظت می‌کند، درحالیکه فایروال یا دیواره آتش مانع از دسترسی از خارج و اینترنت به کامپیوتر کاربر می‌شود. همچنین مانع برقراری ارتباط برنامه های خارجی و داخلی بدون اجازه کاربر می‌شود. علاوه بر آنتی ویروس و فایروال، نرم افزار اینترنت سکیوریتی همچنین محیط امن تری برای ذخیره و اشتراک گذاری اطلاعات حساس فراهم می‌کند و همچنین فعالیت نرم افزارهای جاسوسی را برای جاسوسی و گزارش فعالیت های کاربر به هکرها مسدود می‌کند.

نرم افزارهای آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی با هم همکاری می‌کنند و آنتی ویروس نقش مهمی در میان انبوه نرم افزارهای کامپیوتری دارد. بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که یک نرم افزار آنتی ویروس ساده برای کامپیوترها کافی است ولی متخصصان توصیه می‌کنند که آنهایی که تکنسین کامپیوتر نیستند بهتر است یک پکیج اینترنت سکیوریتی خریداری کنند. چنانچه شما مبادرت به خرید اینترنت سکیوریتی کنید در عین حال آنتی ویروس نیز در پکیج شما وجود دارد اما چنانچه خرید آنتی ویروس انجام دهید قابلیت های اینترنت سکیوریتی را نخواهید داشت. به همین دلیل است که اغلب قیمت اینترنت سکیوریتی اورجینال از قیمت آنتی ویروس اورجینال بالاتر میباشد.

 

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر