سایسک

بلاگ

سایسک

در اواخر سال 2004 پنتاگون هشدار داده بود که کسپرسکی

دسته بندی نشده
17:32
-
1 آذر 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
در اواخر سال 2004 پنتاگون هشدار داده بود که کسپرسکی

طی ماه های گذشته با داغ شدن بررسی ها درمورد مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016، شرکت امنیت سایبری در مسکو تلاش نموده تا سوء ظن ها در مورد نفوذ دولت روسیه را رفع کند.

در ماه سپتامبر، سازمان امنیت ملی ایالات متحده (DHS) مانع استفاده آژانس ها و سازمان های فدرال از نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی شد، با ذکر این که این نرم افزار خطر بلقوه ای برای امنیت کشور محسوب میشود، درحالیکه بیش از یک دهه از زمانی که برای اولین بار پنتاگون نرم افزار این شرکت را مورد انتقاد قرار داده بود می‌گذشت.

گزارش های اخیر نرم افزار کسپرسکی را با سرقت معروف ابزار هک NAS و اسناد دیگر در سال 2015 مرتبط نمودند و گفته شده که این نرم افزار به دولت روسیه برای جاسوسی در کشورهای دیگر کمکی نمی‌کند.

- یوجین کسپرسکی می‌گوید: ما اسناد NSA را کشف کردیم، ولی فورا آنها را از بین بردیم. طبق گزارش مجله وال استریت، طبق یادداشتی که نماینده لامار اسمیت، رئیس انجمن علوم، فضا و فناوری، هفته گذشته به دیگر اعضای انجمن فرستاد، آژانس اطلاعات جاسوسی (DIA) درباره محصولات کسپرسکی در ارزیابی تهدید گسترده پنتاگون در سال 2013 هشدار داده است.

این یادداشت  به ایمیلی از کارمند امور قانونگذاری پنتاگون به تاریخ 15 نوامبر اشاره نموده که تایید می‌کند، DIA در اوایل سال 2014 تولیدات آزمایشگاه کسپرسکی را به عنوان عامل تهدید معرفی کرده است. همچنین متذکر شده که پنتاگون در سال 2013 درباره محصولات کسپرسکی ارزیابی تهدید گسترده ی گروهی را ارائه نموده است.

هفته گذشته ایسی میلر، عضو ارشد امنیت سایبری پنتاگون به انجمن اعلام نمود که پنتاگون چند سال پیش استفاده از محصولات کسپرسکی را به دلیل اطلاعات هوشمند مربوط به این شرکت متوقف کرده است.

میلر می گوید: "درحالیکه کسپرسکی مشکلی برای وزارت دفاع ایجاد نمی کند، اما می‌تواند برای شرکت های دیگر دولت فدرال به مشکل مدیریت ریسک زنجیره تامین تبدیل شود". "اگر DoD از نرم افزار یا سخت افزار غیرقابل اطمینانی استفاده کند، چه عملیات امنیت سایبری را اجرا کند و چه نکند، سیستم ها یا شبکه هایش در معرض خطر قرار خواهند گرفت".

ژانت مانفرا، معاون امنیت سایبری در سازمان امنیت ملی، اخیرا در کنگره گفت: حدود 15% از آژانس های دولت ایالات متحده ردپای این نرم افزار را در سیستم های خود تشخیص داده اند.

به هرحال، او گفت:  DHS تاکنون شواهدی قطعی درمورد اینکه نفوذ به همه شبکه ها به دلیل استفاده از نرم افزار کسپرسکی می‌باشد، وجود نداشته است. این آژانس 12 دسامبر را آخرین مهلت برای همه آژانس های دولتی اعلام نمود تا نرم افزار این شرکت را از سیستم های خود پاک کنند.

کسپرسکی در بیانیه ای اعلام نمود: "آماده است که با دولت ایالات متحده درباره نگرانی های فعلی و جلوگیری از تهدیدات اینترنتی، صرف نظر از مبدأ و هدف آنها همکاری کند".

این شرکت همچنین افزود: " تاکنون هیچ مدرک معتبری برای اثبات خطراتی که محصولات این شرکت ممکن است داشته باشند ارائه نشده است".

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر