سایسک

بلاگ

سایسک

هشدار جدید مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس در مورد آنتی ویروس کسپرسکی

امنیت سایبری
12:14
-
11 آذر 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
هشدار جدید مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس در مورد آنتی ویروس کسپرسکی

با وجود اینکه این روزها همه در مورد جام جهانی روسیه و نتایج قرعه کشی جام جهانی در مسکو و کاخ کرملین صحبت می‌کنند، ولی اخبار متفاوتی در مورد امنیت سایبری کاخ کرملین را دوباره نگران کرده است.

کمپینی که برضد روسیه به راه افتاده است جمعه همزمان با مراسم قرعه کشی جام جهانی آتش بیشتری بر خرمنش افزوده شد. جمعه مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان که به NCSC نیز مشهور است نامه ای به تمام اجزای دولت مبنی بر عدم استفاده از نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی زد و ادعا کرد که دولت روسیه ممکن است از این محصول امنیتی سوء استفاده کند که عواقب آن برای امنیت ملی انگلستان مخرب است. البته در نامه ای که مرکز ملی امنیت سایبری فرستاده است اشاره شده که این عدم استفاده تنها برای سیستم هایی است که برای امنیت ملی مهم و حیاتی هستند و چندان تمرکزی بر عموم مردم برای استفاده نکردن از این آنتی ویروس روسی را ندارد.

چندی پیش نیز عدم استفاده از کسپرسکی در ایالات متحده توسط عناصر امنیت ملی این کشور هشدار داده شده بود و آنها متهم کرده بودند که کسپرسکی توسط دولت مرکزی روسیه برای جاسوسی استفاده می‌شود که این ادعا توسط خود کمپانی رد شده است. همانطورکه می‌دانید این محصول امنیتی توسط خیلی از افراد و سازمان های خصوصی در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و همانطور که در بالا اشاره شد هشدار مرکز ملی امنیت سایبری فقط برای سیستم هایی است که برای امنیت ملی حیاتی هستند.

این ادعا که خیلی ها ممکن است آن را مشکوک بدانند تنها بر مبنای تحلیل ریسک انجام شده توسط مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان صورت گرفته است و آنها هیچ مدرکی دال بر اینکه کسپرسکی جاسوسی انجام داده است ندارند.

در این نامه NCSC ، روسیه را بعنوان بازیگری که توانایی بالایی برای تهدیدات سایبری دارد و از فضای سایبری برای جاسوسی، خرابکاری و عملیات نفوذ استفاده می‌کند نام برده شده است. آقای سیارین مارتین مدیر ارشد امنیت سایبری انگلستان می‌گوید که "روسیه این انگیزه را دارد که دولت مرکزی انگلستان و زیرساخت های حساس ملی را مورد هدف قرار دهد".

یوجین کسپرسکی مدیر عامل کمپانی امنیتی کسپرسکی روسیه نیز ادعا کرده است که شرکت نرم افزاری او مشارکتی در جاسوسی ندارد و حقیقتی در ادعای مقامات انگلیسی وجود ندارد. او همچنین می‌گوید که اگر دولت روسیه درخواست اطلاعات از شرکت او داشته باشد او کمپانی و تجارت خود را به کشور دیگری منتقل خواهد کرد.

مرتبط : در اواخر سال 2004 پنتاگون هشدار داده بود که کسپرسکی "عامل تهدید" احتمالی بوده است

منبع : BBC NEWS

 

 

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر