سایسک

بلاگ

سایسک

چرا امنیت سایبری در کمپین ریاست جمهوری دشوار است

دسته بندی نشده
11:53
-
2 آذر 1396
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
چرا امنیت سایبری در کمپین ریاست جمهوری دشوار است

پس از انتخابات 2016 ایالات متحده، از یک چیز مطمئن شدیم و آن این است که در متن انتخابات در آینده نزدیک و احتمالا همیشه درباره امنیت سایبری صحبت خواهیم کرد.

امنیت یک کمپین سیاسی چالش خاصی را نشان می‌دهد، به ویژه در ایالات متحده که بیش از 6 میلیارد دلار در یک دوره برای انتخاب نامزدها در سطح فدرال، ایالتی و محلی خرج شد.  برنده های این کمپین احتمالا تصمیم می گیرند که آیا می‌توانند همراه با تجارت و امنیت جهانی تاثیری بر هزینه شدن میلیاردها دلار داشته باشند. 

شان سالیوان ،مشاور امنیت  F-Secure می‌گوید: "امنیت شدیدا به فرهنگ وابسته است و همانند کمپین ها که از هم می‌پاشند و موقتی هستند، فرهنگ نیز می تواند کاملا متغیر باشد".

یک کمپین ریاست جمهوری باید زیرساخت ها را برای آنچه که لزوما همکاری گسترده در طی چند ماه است گردهم آورد. و مانند هر سازمان بزرگی، این پرسش مطرح می شود که آیا هک خواهد شد یا نه.

پرسش این است: "چه وقت؟"

با در نظر داشتن این مسئله، ماموران عالی رتبه سابق کمپین از دو حذب اصلی ایالات متحده در مرکز بفلر علوم و اینترنت در دانشگاه هاروارد گردهم آمدند تا آنچه را که "راهکار کمپین امنیت سایبری" می نامند منتشر کنند.

متن ابتدایی : "اطلاعات جمع آوری شده در اینجا برای هر کمپینی و در هر حذبی میباشد". "این راهکار به این منظور طراحی شده که به شما اطلاعات ساده و عملی ای بدهد تا اطلاعات کمپین شما بسیار امن تر از آنی باشد که مخالفان و دشمنان بتوانند به سازمان شما یا دموکراسی ما حمله کنند. بالاتر از آن، ما امیدواریم که این منبع به شمااجازه دهد تا زمان بیشتری را صرف هدف اصلی خود یعنی کمپین رقابتی کنید".

سالیوان این مستندات را "یک شروع خوب" نامیده و اشاره می کند "5 چک لیست اول" که با آن شروع می شود "اساس خوبی" ارائه می دهد.

چک لیست به صورت زیر است:

 

  1. تن را تنظیم کنید:

امنیت سایبری را جدی بگیرید. برای کاهش خطر، مسئولیت پذیر باشید، کارکنان خود را آموزش دهید و نمونه ای به آنهاارائه کنید. خطای انسانی یک دلیل اصلی افشای اطلاعات است.

  1. استفاده از تکنولوژی ابری :

یک سرویس ابری تجاری بزرگ بسیار ایمن تر از هرچیز دیگری است. از یک مجموعه آفیس مبتنی بر ابر مانند GSuite یا Microsoft365 استفاده کنید که همه عملکردهای آفیس اصلی و محلی امن برای ذخیره اطلاعات را فراهم کند.

  1. استفاده از احراز هویت دو فاکتوری:

2FA را برای همه حساب ها نصیب کنید، شامل مجموعه آفیس ، هر ایمیل یا سرویس های ذخیره و حساب های رسانه های اجتماعی. از یک برنامه موبایل یا یک کلید فیزیکی برای فاکتور دوم خود استفاده کنید ، نه پیامک.

  1. ساخت رمزعبورهای قوی و طولانی:

برای رمز عبور خود، رمزی واقعا طولانی و قوی مانند OMETHINGREALLYLONGLIKETHISSTRING  بسازید، نه رمزی کوتاه مانند Th1$.  برخلاف آنچه همه فکر می کنند، شکستن رشته ای طولانی از کلمات تصادفی بدون نماد، بسیار سخت تر از رمزی کوتاه با علائمی مانند L0t $ 0f $ ymB01 $ است. یک مدیر رمز عبور نیز می تواند در این امر به شما کمک کند.

  1. برنامه ریزی و آماده سازی:

چنانچه امنیت شما در معرض خطر است، برنامه ای داشته باشید. بدانید که برای کمک های فنی با چه کسی باید تماس بگیرید و درخواست کمک کنید، وظایف قانونی خود را درک کنید و آماده باشید تا در اسرع وقت ارتباط داخلی و خارجی برقرار کنید.

این پیشنهادها، خصوصا 1 تا 4، برای افرادی که بیزینس آنلاین دارند یا می خواهند هکرها را دور از حساب های خود نگه دارند بسیار مفید است. هر کمپین یا شرکتی می تواند از آزمایش تنش امنیت سایبری ما استفاده کند تا متوجه شوند که فرهنگ امنیتی که دارد چقدر کارآمد است. 

مرحله 5 به ویژه برای هر کمپین یا تجارتی حیاتی است و به این دلیل ما این بخش را ساختیم تا به مردم یادآوری کنیم که وقتی هک می شوند چه کار کنند.

برای افراد معمولی، مرحله 5 کمی سخت تر است زیرا احتمالا شما هیچ تیم IT در لیست حقوقی خود ندارید و همچنین به برنامه ای نیاز دارید. بنابرین مطمئن شوید که دوباره کنترل حساب های در معرض خطر خود را بدست گرفته اید و به این دلیل است که احراز هویت دو فاکتوری اهمیت دارد.

البته آماده سازی، بهترین برنامه ریزی است. نرم افزارهای خود را به روزرسانی کنید . مطمئن شوید که برنامه امنیت سایبری جامعی را مانند F-Secure PSB نصب کرده اید. می توانید بسیاری از حملات سایبری متداول را کاهش دهید، فقط باید مطمئن شوید که نه تنها رمز عبورهایتان طولانی و قوی است بلکه برای هر حساب رمز عبور منحصر به فردی دارید. همانطور که در چک لیست آمده، می توانید از یک مدیر رمز عبور کمک بگیرید و می توانید از F-Secure KEY به طور رایگان در یک دستگاه استفاده کنید. با بک آپ گرفتن از فایل های خود خارج از سایت نیز می توانید برخی آسیب های حمله بدافزارها را کاهش دهید.

اگر در قرن بیست و یکم زندگی می کنید، مورد هدف هستید.

کمپین ها و انتخاباتی که در رقابت هستند بسیار اهمیت دارند و می توانند پیامدهای شدیدی داشته باشند. امنیت کمپین تنها درباره حفظ حریم خصوصی نیست بلکه درباره حفظ درخواست های دموکراسی مشروع است. این گزارش شبیه نخستین گام صحیح به سوی بهبود امنیت سایبری است که لازمه انتخاباتی منصفانه می باشد.

 

منبع : اف سکیور  

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر