سایسک

بلاگ

سایسک

چگونه بهترین آنتی ویروس را برای سال 2018 انتخاب کنیم؟

امنیت سایبری
14:34
-
23 خرداد 1397
فروشگاه آنلاین سایسک
فروشگاه آنلاین سایسک
چگونه بهترین آنتی ویروس را برای سال 2018 انتخاب کنیم؟

احتمالاَ تمام زندگی شما، با گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ‌هایی گذرانده شده است، که حاوی اطلاعات مهمی از، عکس‌ها، اسناد اداری، یادداشت‌ها، و یا یادآوری‌ها هستند. برخی از مواردی که شما مایل هستید تا آن را در گوشی و یا لپ تاپ خود نگه دارید عمیقاَ شخصی هستند به عبارت دیگر ممکن است مسایلی باشند که شما به هیچ عنوان مایل نباشید تا آنها را با کسی به اشتراک بگذارید، از جمله مسائلی مربوط به خانوادتان.
حمله‌ی موفقیت آمیز بد افزارها می‌تواند تمامی آنها را از بین ببرد ، گاهی اوقات آنها می‌توانند اطلاعات شخصی شما را در معرض دید همگان قرار دهند.
آنتی ویروس می‌تواند نخستین گام برای حفاظت از حریم شخصی شما باشد، اما شما نباید تنها به آن اکتفا کنید، در مقابل باید بهترین آنتی ویروس را برای حفاظت از خود پیدا و انتخاب کنید.

نرم افزار آنتی ویروس چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

آنتی ویروس‌ها معمولا راهکارهایی برای مبارزه با بد افزارهای مخرب و مجرمان سایبری به همراه دارند. که هنوز هم چنین اقداماتی را ارایه می‌دهند. بدافزار های مخرب، کلاه برداری‌های فیشینگ، باج افزار ها، حملات DDOS، همه و همه تهدیدات انگشت شماری هستند که در اینترنت در کمین شما هستند.

مفهوم آنتی ویروس

اما بیاید از پایه شروع کنیم، اینکه آنتی ویروس به چه نرم افزاری گفته می شود و دقیقا چه کاری را انجام میدهد؟

آنتی ویروس

مفهوم نرم افزار آنتی ویروس می‌تواند شبیه به این تعریف باشد که:  
یک قطعه‌ی نرم افزاری است که از ویروس و یا دیگر بد افزار های مخرب، که اطلاعات شخصی و سخت افزاری شما را در معرض خطر قرار می دهند، جلوگیری کند و یک آنتی ویروس خوب باید این ویژگی را داشته باشد. چرا که باعث می‌شود آسیب‌های به جا مانده از حملات موفق آمیز بدافزار را مدیریت زمانی کند و سپس به پاکسازی آنها بپردازد.
قبل از آنکه به جستجوی بهترین آنتی ویروس بپردازیم، اجازه دهید تا به بررسی این موضوع بپردازیم که آنتی ویروس دقیقا چطور ساخته می شود؟

نرم افزار آنتی ویروس چگونه کار می‌کند؟

مواردی که شما قبل از به کارگیری آنتی‌ویروس‌ها، بایستی بدانید.
اسکنر ویروس، مسدودسازی اسکریپت
ویروس اسکنر، اساسا هر برنامه‌ی جدید و یا فایلی که از قبل باز شده است را بررسی می‌کند تا رفتارهای مخرب و ویروس‌ها راشناسایی کند. تمامی این اقدامات بر روی بک گراند صفحه انجام شده و تنها زمانی که اسکن برنامه و یا فایلی تمام شود، باز می شود.
اسکن آنتی ویروس زمانی کاملاَ تکمیل می‌شود که تمام گوشه و کنار (زیر و بم) دستگاه شما را برای جستجوی ویروس و یا نرم افزارهای مخرب و مشکوک بررسی کند. برخی از انواع آنتی ویروس‌ها تنها، Active X  و یا جاوا اسکریپت‌هایی را که باعث آلوده شدن سیستم شما می شود را مسدود می‌کنند. پلاگین‌های مبتنی بر این تکنولوژی، می‌تواند رایانه‌ی شما را به بخشی از  یک بات نت، تزریق کد و یا بارگیری درایو تبدیل کند.
در حالت خوش باورانه، اسکنر باید حافظه‌ی دستگاه شما را از ویروس و یا بدافزارهای مخرب، تهی کند و در نوع تشخیص و مسدود سازی ، بالاترین رتبه را به خود اختصاص دهد.

پایگاه داده‌ایی از بد افزارهای شناخته شده

اگر برنامه شما نداند که چه چیزی در انتظار او است ، اسکن نمی‌تواند موثر باشد. به این دلیل است که بسیاری از نرم‌افزارهای آنتی ویروس یک پایگاه داده از بد افزارهای شناخته شده دارند، که با وجود آن، می‌توانند هر فایل اسکن شده را، با پایگاه داده ایی مقایسه کنند. این پایگاه داده ها، به طور مرتب و روزانه ، آپدیت می‌شوند و این موضوع دلیلی است که ما همچنان به افراد توصیه می‌کنیم تا نرم افزار های رایانه ایی خود ،به خصوص آنتی ویروس را همیشه به روز رسانی کنند.
نرم افزار به روز رسانی شده ، راهی را برای حفاظت از شما در اینترنت پیش می‌گیرد و احتمال وجود هکرهای مخرب برای بهره برداری از منابع را کاهش می‌دهد. اما برنامه های آنتی ویروس اغلب از چیزی به نام Heuristic Analysis استفاده می‌کنند. به این معنا که اگر رفتاری مشکوک مشاهده کند حتی اگر در پایگاه داده پیدا نشود، آن را مخرب شناسایی می‌کند. این دلیلی است که گاهی اوقات برخی آنتی ویروس ها سهوا برخی از برنامه های ایمن مانند Chrome را به عنوان مخرب شناسایی می‌کند.

به روز رسانی خودکار

ارزش هر نرم افزار آنتی ویروس، هم به بروز رسانی خودکار آن است و هم به پاکسازی هر آسیب پذیری که ممکن است در پایگاه داده ها ذخیره شده باشد ، بستگی دارد. درواقع، به روز رسانی های مکرر و سریع برای نرم افزار های آنتی ویروس بسیار بهتر است.

حذف بد افزار

گاهی اوقات، حذف بدافزارها در اولین مرحله ممکن است به اندازه ی مسدود سازی، مهم باشد. معمولا صنعت امنیتی سایبری، 2 عامل را به صورت جداگانه در نظر می‌گیرد، به همین دلیل است که بسیاری از آنتی ویروس‌های رایگان ، تنها به شناسایی و مسدود سازی بدافزارهای مخرب می‌پردازند و قابلیت حذف آنها را از رایانه‌ی آلوده شده ندارند.
با توجه به این موضوع، شما مجبور می‌شوید تا پکیج آنتی ویروس‌های کامل را خریداری کنید و یا یک قطعه‌ی جداگانه از نرم افزار تخصصی را برای حذف ویروس دانلود کنید.

مشخصه‌های دیگری که باید آنرا نظارت کنید:

حفاظت از باج افزارها:

برخی از آنتی ویروس‌ها برای محافظت شما در برابر باج افزار ها تعبیه شده است. شما در حملات باج افزارها، برخی از فایل‌ها و اسناد را برای محافظت انتخاب می‌کنید و سپس، باج افزار قادر به رمزنگاری فایل‌های منتخب نیست.

نابودگر فایل:

شاید شوکه کننده باشد اما دکمه‌ی Delete و یاClear Recycle Bin  فایل ها را از هارد درایو شما پاک نمی کند. چرا که از دید شما پنهان است و قابل رویت نیست، اما این فایل‌ها را می توان با یک برنامه‌ی تخصصی بازیابی کرد.
در شرایط عادی، این فایل‌های غیر قابل رویت، تنها پس از خارج شدن از حافظه می‌تواند توسط برنامه‌ی تخصصی از بین برود. اما نابودگر فایل‌ها (File Shredder) آنها را به طور کامل از بین می‌برد و هیچ رد و اثری از آنها در هاردیسک باقی نمی‌گذارد.

فایروال:

برخی از آنتی ویروس‌ها می‌توانند ترافیک اینترنت شما را برای تهدیدات وارده شناسایی و اسکن کنند، قبل از آنکه به دستگاه شما برسند.
مشخصه‌های دیگر قابل بررسی عبارتند از:

1.    DNS Protection
2.    System Optimization
3.    Password Managers
4.    Phishing Protection
5.    Antispam
6.    Browser Protection

تست آنتی ویروس برای اطمینان پیدا کردن از عملکرد آن:

گاهی اوقات شما دوره‌ای طولانی را طی می‌کنید که در آن با هیچ تهدید آنلاینی مواجه نمی‌شوید و این موضوع باعث می‌شود که فراموش کنید که یک آنتی ویروس بر روی سیستم خود نصب کنید. آیا هنوز سیستم سالم است؟ سوالی که ممکن است از خود بپرسید. با این وجود یک تست سلامت سیستم وجود دارد که شما می‌توانید با انجام دادن آن متوجه شوید که آیا سیستم هم چنان کار می‌کند یا خیر؟ و یا چطور این تست را برای آنتی ویروس خود انجام دهیم  تا بدانیم که آیا فعال است یا خیر؟
اساسا شما باید سهواَ ، یک  ویروس جعلی  را در رایانه ارسال کنید تا مشاهده کنید که آنتی ویروس برای دفاع از سیستم ، واکنشی نشان می‌دهد یا خیر. آنچه که شما بایستی انجام دهید ، ایجاد یک تست آنتی ویروس است . یک فایل notepad بهتر است. سپس شما باید از یک کد استاندارد EICAR استفاده کنید . این کد، همان است که توسط اکثر توسعه دهندگان آنتی ویروس شناسایی شده است و به عنوان ابزاری برای تست فعال بودن نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنتی ویروس شما در صورت غیر فعال بودن ، باید سریعا فعال شود، تا پروتکل های امنیتی خود را لحاظ کند و ویروس جعلی را از بین ببرد. اگر این کار انجام نشود، به این معناست که نرم افزار شما غیر فعال است.
بهترین آنتی ویروسی که می توان از آن استفاده کرد، کدام است؟ اکنون شما می‌دانید که چه مشخصه هایی را برای انتخاب یک آنتی ویروس  باید دنبال کنید و وقت آن است که بدانیم از کدام یک باید استفاده کنیم.
در این قسمت 3 روش موثر  وجود دارد که می‌تواند بهترین آنتی ویروس رایگان و یا پولی را برای شما پیدا کند:

 1. نظرات کاربران
 2. بررسی کارشناسان
 3. تست مستقل

1-  مقایسه و مرور کاربران بین آنتی ویروس های رایگان و پولی

مزیت عمده‌ی مرور و مقایسه‌ی کاربران از نرم افزارهای آنتی ویروس این  است که شما می توانید این حس را دریافت کنید که چگونه یک محصول می تواند روی زندگی واقعی شما عمل کند. این مقایسه می تواند به شما در پیدا کردن بهترین آنتی ویروس و یا اینکه نسخه ی رایگان آن بهتر است یا پولی ، کمک شایانی کند.
به کاربرانی که ممکن است از یک آنتی ویروس خاص استفاده کنند نگاه کنید، این انتخاب می تواند نظرات مثبت داشته باشد که ممکن است در بین همه ممتاز باشد. این موضوع اغلب بر روی صفحات با نظرات توسعه دهندگان اتفاق می‌افتد ، اما هر پلتفرمی که ما در پایین یادرآور شده ایم می تواند قربانی نظرات اشتباه شوند.  

حالت ایمنی

انجمن های امنیتی سایبری هنوز هم یکی از بهترین مکان هایی است که شما می توانید بهترین و قابل اعتماد ترین نظرات و مقایسه های نرم افزارهای آنتی ویروس را در آنجا پیدا کنید. به عنوان مثال ، لینک هایی که در زیر آورده شده است ، شما را به بهترین انجمن های امنیتی سایبری آنلاین می رسانند ، که می توانید در آن تعداد زیادی از نظرات کاربران و تجربه های خوب و بد آنها را در رابطه با محصولات امنیتی مشاهده کنید.

QUORA

برای آنها که نمی دانند این کلمه چیست؟ باید گفت که Quora یک سایت پرسش و پاسخ است ، که شما در آن سوالی را به طور کلی می پرسید و کاربران واجد شرایط آن را پاسخ می‌دهند. یا فقط می توانید سوالاتی که مشابه سوالهای شما است را مرور کنید و ببینید کسی به آنها پاسخ داده است یا خیر؟
این سایت طوری طراحی شده است که شما می توانید به سرعت به قسمت مورد علاقه ی خود دسترسی پیدا کنید . سایت را می توانید براساس این دسته بندی جستجو کنید، امنیت رایانه ایی، نرم افزار آنتی ویروس و یا امنیت اینترنتی و یا فقط استفاده از این لینک ها:

همانطور که مشاهده می کنید، این موضوعات توسط هزاران نفر دنبال شده است. بنابراین برای اطلاعاتی که شما به آنها نیاز دارید بسیار آسان طراحی شده است. در آن قسمت برخی از نقاط شروع اولیه وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بهترین برنامه آنتی ویروس را پیدا کنید.

What is the best antivirus of 2016

Yahoo Answer

مفهوم مشابهی با سایت Quora دارد اما سایت یاهو ، پاسخ های متمرکز بر روی تجارب و دانش روزانه‌ی کاربران را نسبت به دانشی که از تجارب بدست می آید، تحت نظر قرار می‌دهد. اگر قصد دارید تا در خصوص نمونه‌هایی در زندگی‌های واقعی و داستانی، بدانید به جای آنها پاسخ ها را مطالعه کنید.
سوالاتی نظیر، بهترین آنتی ویروس کدام است؟ نظرات متفاوتی را در بر دارد و بسیاری از آنها با حساب کاربری اشخاص، و نظراتی که در هر نرم افزار ارایه می شود همراه است. برای موارد خاص در خصوص امنیت اینترنتی این دسته ها را بررسی کنید.

سوالات مشخصی وجود دارد . مانند؛
Which is the best antivirus for windows 7
به بررسی بهترین پاسخ برای این سوال بپردازید.
Which is the best antivirus for windows 10

Reddit

ردیت یک گنجینه‌ی پنهان در اینترنت است. Reddit خود را جدا از Yahoo Answer و Quora می‌داند. از کاربران آن در خصوص مقایسه نرم افزارهای مختلف سوال کنید، در نهایت شما مشاهده می‌کنید آن سوال با گفتگوهای بسیار پر جنب و جوش در میان کاربرانی که برنامه‌های آنتی ویروس را پوشش می دهند، تمام می‌شود، Redditors در خصوص جوانب مثبت و یا منفی یک آنتی ویروس با دیگری صحبت خواهند کرد. بهترین راه برای جستجوی اطلاعات با کیفیت در Reddit عبارت است از، تایپ کردن یک سوال در گوگل و اضافه کردن کلمه‌ی Reddit به آخر آن . درست مانند جمله ی زیر؛

What is the best antivirus 2016 reddit

بهترین آنتی ویروس محافظتی و یا آنتی بدافزار در سال 2016 کدام است؟ این موضوع ممکن است کمی قدیمی به نظر برسد اما شما هنوز هم مواردی مشابه به آن را خواهید دید.  

What is the best antivirus to go on a new computer

Trustpilot

بازبینی و انتقادات  برنامه های آنتی ویروس، راه دیگر انتخاب محصولی است که با نیاز شما متناسب است. تکثر افراد انتقادات و نظرات خود را بروی صفحات توسعه دهندگان، می خوانند، اما غیر ممکن است که واقعیت یا غیر آن را بتوانند تشخیص دهند. Trustpilot به این خاطر که یک پلتفرم مستقل بررسی است، یک راه مشخص را توصیه می‌کند، اساساَ کاربران می توانند نظرات خود را بدون هیچ نگرانی ارسال کنند، زیرا برخلاف توسعه دهندگانی که نظرات منفی را حذف و یا نسبت به نام یک برند و یا محصول ضعیف، رفتار شک مانند دارند، از نظرات کاربران محافظت می شود.

نظر کارشناسان در خصوص آنکه کدام یک از آنتی ویروس‌های رایگان و یا پولی بهتر است؟

PC Magazine به پاسخ هر سوال مربوط به رایانه و یا نرم افزار هایی که بر روی آنها اجرا می شود مانند؛ آنتی ویروس‌ها می پردازد. برای دسترسی به انتقادات کلمه ی Best Antivirus  را در نوار جستجو تایپ کنید و یکی از 2 مقاله ی برتر Neil Rubenking (یکی از کارشناسان برتر در این زمینه) را انتخاب کنید.

در زیر، تصویری از بهترین آنتی ویروس‌های رتبه بندی شده ، توسط PC Magazine را مشاهده کنید. اگر می خواهید نگاهی عمیق تر به آنها داشته باشید، می توانید متن آبی رنگ را که در زیر هر ردیف از آنتی ویروس نوشته شده است را کلیک کنید. اگر شما به بررسی انتقادات محصولات دسترسی پیدا کنید، شما متوجه‌ی قیمت‌های موجود و چندین نتیجه‌ی (Pros, Cons, And Bottom Line) خواهید شد و با توجه به آن شما زمان خواندن مقاله را پیدا نمی کنید.
اگر هم چنان به این رویه ادامه دهید، شما می توانید مشخصه های اصلی امنیتی را که در آزمون قرار گرفته است را بررسی کنید.

 

مقایسه آنتی ویروس ها


 Malware Blocking
Malicious URL Blocking
Phishing Detection
Privacy Protection
Additional Features


برای مشاهده‌ی مقاله و فیلترهای بیشتر، بر روی گزینه‌ی Security در بالای صفحه ، به عنوان سر تیتر قرار گرفته است کلیک کنید. این گزینه شما را به بخش مفید وبسایت هدایت می کند. قسمتی که در آن ، می توانید آنتی ویروس ها را براساس ، قیمت ، شرکت، و دسته ها ، تفکیک کنید.  تفکیک دسته ها می تواند به شما در جستجوی ویژگی های مورد نظر کمک کند.


زمانیکه شما به خواندن نظرات و انتقادات در خصوص آنتی ویروس ها در PC Magazine بپردازید ، احتمالا؛

 1. می دانید که بهترین آنتی ویروس در سال کدام است.
 2. قابلیت های برنامه را می‌دانید.
 3. مهمترین مشخصه های امنیتی که نرم افزار آنتی ویروس باید داشته باشد را می‌دانید.
 4. چه آنتی ویروس رایگان باشد چه پولی، شما جدیدترین آن را پیدا می‌کنید.
 5. در خارج از آن، یک تروجان نا امید از آن است که نتوانسته است رایانه ی شما را آلوده کند.

 

Softpedia

برای بسیاری از افراد Softpedia یک مرکز خدماتی برای بسیاری از نرم افزار های مورد نیاز به شمار می رود. آنها یک فهرست 600 عددی از انواع آنتی ویروس ، و برنامه های در دسترس رایگان و پولی ، برای دانلود هستند. اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید، می توانید مطالب آن را فقط مرور کنید.


PC Advisor - Test Center

تست سنتر PC Advisor  شامل 17 تست از محصولات آنتی ویروس در مارکتینگ UK است. این موضوع به این معنا نیست که، شما نمی توانید آنها را بررسی کنید، زیرا اگر یکی از آنها برای شما مناسب و خوب بود، در نهایت باید تصمیم خود را بگیرید.
یک تست آنتی ویروس که می تواند هرچیزی که شما به آن نیاز دارید را برآورده کند.
منتقدان می‌دانند طبق آزمایش‌های تکمیلی صورت گرفته، کدام یک از آنتی ویروس‌ها برای مسدود کردن و حذف نرم افزار های مخرب بهتر است. برا ی اینکه به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کنید، آزمایشات آنتی ویروس ، باید هدف شما قرار بگیرند ، این مقاله می تواند استاندارد و اصولی که یک وبسایت باید آن را رعایت کند را  در اختیار شما قرار دهد.

AV-Test

یک ارایه دهنده ی مستقل خدماتی در زمینه ی امنیت IT می باشد که آخرین اطلاعات را در خصوص بد افزار ها مورد بررسی قرار می‌دهد و بهترین راهکار امنیتی را با بالاترین کیفیت در نتیجه ، به عموم افراد ابلاغ می‌کند. برای بررسی و انتخاب راهکار های آنتی ویروس ، به وب سایت www.av-test.org مراجعه کنید و مراحل زیر را طی کنید.

 1.  آنچه را که دقیقاَ می خواهید بدانید را از زبانه‌ی نتایج انتخاب کنید. فرض می کنیم که شما کاربر ویندوز هستید ، اما می توانید هر سیستم عامل و یا دستگاهی که می خواهید را انتخاب و نصب کنید.
 2. در صفحه‌ی جدید، از منوی سمت چپ، برای انتخاب نسخه‌ی ویندوز و مدت زمان تست آن، اقدام کنید.
 3. فهرست آنتی ویروس ها را مرور کنید. تنها برای محض اطلاع یاد آور می شویم، که تست آنتی ویروس و یا AV-Test از 3 معیار برای تشخیص و قضاوت آنتی ویروس استقاده می کند. A- حفاظت   B- عملکرد    C- قابلیت یک آنتی ویروس حداکثر می تواند ،  6 امتیاز برای هر معیار بدست بیاورد.
 4. برای مثال؛ Bitdefender Internet Security  را انتخاب کنید.
 5. در این فهرست معیار زیر نمایش داده می شود؛

Protection: با آلودگی‌های بد افزارها، مقابله می کند ، که شامل حملات بد افزار ی zero days نیز می شود که تهدیدی جدی برای وب و ایمیل ها به شمار می رود.

Performance: این معیار تاثیر آنتی ویروس بر روی سرعت و عملکرد سیستم رایانه ایی شما را می سنجد.

Usability: این معیار نیز، تاثیر نرم افزارهای امنیتی را بر روی قابلیت استفاده از تمامی رایانه را انجام می‌دهد.

برای بدست آوردن بهترین ایده از مجموعه‌ی هر داده، می توانید به قسمت سمت راست آن ، که گزینه‌ی Industry Average  قرار دارد ، نگاهی بیاندازید.
اگر در خصوص محصولات ارایه شده ، اطمینان نداشتید ، می توانید از منوی بالا ، گزینه‌ی زیر را انتخاب کنید. Tests Compare Manufacture Results
شما با استفاده از این گزینه ، می توانید یک آنتی ویروس را با نوع دیگر آن مقایسه کنید و در نهایت از بین آنها ، هرکدام که مناسب و مد نظر شما بود را انتخاب کنید.

AV-Comparatives

سایت معروف نقد و بررسی آنتی ویروس AV-Comparatives یک کمپانی مستقل برای آزمون آنتی ویروس‌ها می‌باشد. که گزارش‌های دقیق وروشهای نوین ارزیابی و سنجش را از نمونه ها‌ی آزمایشی لحاظ می‌کند.
این صفحه ایی از AV-Comparatives در وبسایت است. نتایج آزمون آنتی ویروس به 7 دسته طبقه بندی می شود که هرکدام ، ویژگی و مشخصه های خاصی را تحلیل میکنند.
Real World Protection test: این آزمون ، آزمون مفیدی تلقی شده است، زیرا بسیاری از ویروس هایی که توسط آن مسدود شده اند را نمایش میدهد. یک آنتی ویروس مناسب و خوب ، بایستی رتبه ی امتیاز 99% حفاظتی را به خود اختصاص بدهد ، به این معنا که ، آنها از 99% حملات بد افزار ها به شما ، محافظت کنند.

شما می توانید نمونه ی آزمایشی ماهانه ی آن را توسط Monthly Results مشاهده کنید، و یا تنها نتایج گزارشات آنها را مورد بررسی قرار دهید . به خاطر داشته باشید که نتایج آزمون 99% ممکن است ، با زمانیکه شما برای استفاده از آنتی ویروس در نظر گرفته اید مرتبط نباشد ، شما باید توسط یک بدافزار مخرب و یا Rootkit مورد حمله قرار بگیرید که در آزمون آنتی ویروس توسط توسع دهندگان آن نادیده گرفته شده باشد ، و یا زمان کافی برای بروز رسانی آن نداشته باشد.
Performance Test: این آزمون ، تاثیر عملکرد «آنتی ویروس را بروی رایانه ی شما مورد سنجش قرار میدهد ، که شامل ؛ فعالیت های استاندارد رایانه می باشد ، متشکل از ؛ کپی فایل ، آرشیو / استخراج ارز رمزنگاری، نصب و یا حذف برنامه، زمان پخش برنامه و یا سرعت دانلود.

این آزمون توسط PC Make 8 Professional testing Suite که نرم افزاری در صنعت ارزیابی آنتی ویروس است، صورت می گیرد. شما می توانید نتایج و امتیازات هر آزمونی را در صفحات 9 و 10 ، در هر گزارش مشاهده کنید. برای مثال ، در مرکز صفحه ی 9 شما می توانید هرچیزی در خصوص عملکرد رایانه، مانند، کپی فایل، آرشیو، نصب، رمزنگاری، راه اندازی  برنامه‌ها و دانلود عملیات را مشاهده کنید. اما وقتی با پایین صفحه 10 نزدیک می شوید، می‌توانید مجموعه تست‌های حرفه ایی Pc Make 8 را که توسط هر نرم افزار بدست آمده است را مشاهده کنید. اگر شما نسبت به توانایی ،این محصولات برای حفاطت از شما ، در برابر بد افزار های مخرب ، اطمینان ندارید ، توصیه می‌کنیم که 2 آزمایش دیگر را انجام دهید. Behavior Test  و File Detection Test and Heuristic

File Detection Test

یک آنتی ویروس خوب ، باید بتواند به اندازه‌ی میزان تشخیص بدافزار ها، نیز  خوب عمل کند. به همین دلیل است که AV Comparatives گزارشهای ماهانه خود را در خصوص چگونگی شناسایی بد افزار ها توسط آنتی ویروس ، منتشر می‌کند. این آزمون به شما نشان می‌دهد که؛

 1. آنتی ویروس چه تعداد می تواند مثبت کاذب ایجاد کند. مثبت کاذب به این معناست که، آنتی ویروس فایل مخرب را سهواَ به عنوان فایل معمولی و نرمال معرفی می کند.
 2. میزان موفقیت آنتی ویروس در شناسایی بدافزار ها نمایش چه میزان است.
 3. نتایج سریع، در خصوص میزان تشخیص ویروس و بدافزار و نتایج تشخیص خطا (False Positive) در صفحات 7.8 موجود است.
 4. تشخیص خطا (False Positive) مهم ترین معیار در نتایج آزمون آنتی ویروس به شمار می رود، زیرا می‌تواند عملکرد دستگاه شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر یک فایل متعلق به یک برنامه، سهواَ ویروس شناخته شود ، آن خود یک تهدید بالقوه برای سیستم به  حساب می آید. در نهایت ممکن است شما، با یک نرم افزار ی که عملاَ هیچ کارایی ندارد ، کار کنید.


Heuristic Analysis

تجزیه و تحلیل اکتشافی، یک سیستم دفاعی در برابر بد افزارهای مخرب جدید و ناشناخته است. اساساَ، در این روش، آنتی ویروس‌ها متوجه‌ی نرم افزارهای جدید و مشکوک می شوند و سپس با تجزیه و تحلیل اکتشافی، سعی می کنند تا هدف و کاری که انجام می دهند را شناسایی کنند.
در طول تجزیه و تحلیل اکتشافی ، آنتی ویروس، برنامه ایی را در دستگاه مجازی دیگر و جداگانه ایی به نامPC _within A PC  اجرا می‌کنند ، و هرچیز مشکوکی که در برنامه اجرا شود را ردیابی میکند. اگر نرم افزار مشکوک ، رفتاری مخرب و مشکوک را نشان دهد، سپس آنتی ویروس آن را به عنوان فایل مخرب ، علامت گذاری Flag میکند. و تمام مشخصه های امنیتی خود را برای نابود کردن آن تهدید ، فعال میکند. AV-Comparatives این مشخصه‌های امنیتی آنتی ویروس را سالانه ، مورد آزمایش قرار می‌دهد و که شما می توانید نتایج آزمایشات و گزارش های آن را در Heuristic /Behavior test در صفحه‌ی 5 آن مشاهده کنید.

Anti-phishing Test

این آزمون، قابلیت‌های آنتی ویروس را در برابر Phishing attempts و  یا حملات فیشینگ، ارزیابی می‌کند. این آزمون معمولاَ از طریق ایمیل و یا پیام رسان فوری صورت می‌گیرد. این آزمون، هدف مورد نظر خود را با وارد کردن اطلاعات حساس در وب سایت های جعلی، و یا دانلود و باز کردن پیوست های آلوده ی مخرب ، مورد آزمایش قرار می‌دهد. همانطور که در آزمون‌های قبلی به آن اشاره کرده ایم، شما نیز می‌توانید برای مرور کلی نتایج آزمون فیشینگ به صفحه‌ی شماره 4 مراجعه کنید.

آنتی ویروس نسخه آزمایشی :

نسخه‌ی آزمایشی بسیار مفید است، مخصوصاَ اگر شما در رابط با محصولی خاص مشکوک هستید و یا نمی‌دانید که از بین 2 و یا چند آنتی ویروس کدام یک را انتخاب کنید ، نسخه ی آزمایشی به شما کمک میکند تا عملکرد آنها را مشاهده کنید و یکی را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از 2 و یا چند آنتی ویروس به طور هم زمان ایده ی خوبی نیست ، آنتی ویروس ها برای شناسایی بد افزار ها و از بین بردن ویروس ها به رقابت می پردازند، و به طور کلی عملکرد دستگاه شما را تغییر می دهند. اما در تمام پست های گذاشته شده در وبلاگ ما، 2 عامل بیشتر از همه تاکید شده است.
نخست اینکه نرم افزار امنیتی به تنهایی نمی تواند شما را به صورت آنلاین محافظت کند ، این یک باور گسترده در زمنیه‌ی امنیت سایبری است که بهترین آنتی ویروس، خود شما هستید، منظور از این جمله این است که امنیت شما بستگی به قضاوت و درک کلی شما از اینترنت و آنتی ویروس ها دارد و پس از اتمام تمامی آنها، دستگاه شما به دلیل کلیک بر روی لینک ، ایمن نیست ، بلکه به دلیل آنتی ویروس هایی است که نصب کرده اید تا بد افزار های مخرب موجود در رایانه را از بین ببرند.
دوم اینکه، هیچ یک از راهکار های آنتی ویروس به قدر کفایت ، شما را ایمن نمی کند. حتی توسع دهندگان آنتی ویروس شما را تشویق می‌کنند تا از چندین برنامه ی نرم افزاری امنیتی برای حفظ حریم شخصی خود استفاده کنید. چرا که اگر بدافزار های مخرب از یک نرم افزار به آسانی گذر کرده اند ، می توانند از طریق نرم افزار بعدی ، مسدود شوند و در مرحله ی پس از آن احتمال آلودگی به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

برند های مطرح آنتی ویروس در دنیا :

آنتی ویروس های زیادی در دنیا وجود دارند که نام برخی از آنها مانند : کسپرسکی ، اف سکیور ، ایست نود 32 ، سیمانتک ، وب روت ، پاندا ، ترند میکرو ، بیت دیفندر ، آویرا ، AVG ، اوست ، مکافی ، امسی سافت ، وایپر و مایکروسافت بسیار مطرح است.  

 

 


چگونه بهترین آنتی ویروس را برای سال 2018 انتخاب کنیم؟


 

 

خدمات24 ساعته آنتی ویروس سازمانی و خانگی
پشتیبانی آنتی ویروس ایست نود32، کسپرسکی، اف سکیور، اویرا، بیت دیفندر